Sećate se one Samsungove reklame za Galaxy S II gde Samsung direktno napada Apple, pisala sam o tome ovde. Sada se pojavila nova reklama koja naizgled deluje potpuno regulno i ok dok ne povežete da devojčica koja glumi u reklami je već poznata po iPhone reklami. Da, da, Samsung je unajmio istu devojčicu da glumi u Samsungovoj reklami za tablet Galaxy Tab 8.9. Da li se to desilo slučajno ili namerno, to se ne zna. :) Ali definitivno prethodna reklama kada su napali direktno Apple je imala odličan odziv, o reklami se itekako pričalo. Definitivno se već priča i o ovoj reklami, tako da... šta reći. :) Samsung udara po Apple-u kako signe, rat traje i dalje.
Ovakvo eksploatisanje lica jedne devojčice bi možda neko protumačio kao negativno. Ali devojčica definitivno mlati keš na ovom ratu, i baš je briga (ili briga njene roditelje). Apple definitivno nema patent na devojčicu.
Evo je Samsungova rekalama:
Apple reklama:
Slični tekstovi

Tehnologija i bebe: Zašto su moderne mame (napokon) manje pod stresom

Kako pravilno održavati travnjak?

Samsungov program "Bela Rukavica" konvertuje poznate ličnosti u Galaxy korisnike

NVIDIA krugovi u žitu kao reklama za Tegra K1

Da li je ok da Android bude KitKat?
