LG c660 CM7 vs Stock [benchmark]
Kao što već znate, od LG-a, tj. PIN Computers-a, preciznije Branislava Stojanovića smo dobili LG c660 na test. A potom i još jedan kako bi napravili uporedni test. Napisao sam uputstvo za root-ovanje, a pored blagodeti koje root pruža, koje i vrapci na grana znaju, novim Custom ROM-om se dobijaju i unapređenja po pitanju performansi. Benchmark testovi nisu verodostojni, to stoji, ali opet, mogu dati uvid u ubrzanje, tj. potvrdu onoga što ste uradili. Zapravo Custom ROM poput CyanogenMod ROM-a, pored toga što daje dosta kul opcija bez kojih ja npr. nikad ne bih mogao više da koristim telefon, daje i optimizacije kernel-a koje utiču na same performanse uređaja, a ponekad nude i mogućnost overklokovanja. U ovom slučaju overclock sa CyanogenMod-om je došao po default-u na 800MHz. Pa da pogledamo test:
Antutu Benchmark
@800MHz – CM 7.2 – Android 2.3.4 – rezultat: CPU 487 | GPU 3315 | RAM 213 | I/O 160
@600MHz -Stock – Android 2.3.3 – rezultat: CPU 231 | GPU 3308 | RAM 171 | I/O 135
Smartbench
@800MHz – CM 7.2 – Android 2.3.4 – rezultat: CPU 304 | GPU 1310
@600MHz -Stock – Android 2.3.3 – rezultat: CPU 266 | GPU 817
Kao što možete da vidite, ubrzanje nije drastično, ali je ubrzanje 🙂 U svakom slučaju osećaj koji daje CM7 je daleko bolji od onog na Stock Androidu. Mnogo je responzivniji i brže obavlja date zadatke. OK, da se razumemo, nije moguće uporediti ovaj telefon, čak ni sa najoptimizovanijim ROMom, sa telefonima nove generacije. Alii LG C660 i nije predviđen za igranje igara, niti ništa tome slično. Ovaj telefon je predviđen za korisnike koji kažu: “Meni treba telefon samo da telefoniram, pošaljem koju poruku, pregledam mail, vidim kalendar … a ne mogu bez fizičke tastature.” Mada, telefon može mnogo više, npr. ja sam na njemu podigao Apache, MySQL i ftp server i pokazao se prilično dobro za razvoj nekog mini WP sajta. Android kao Android čak i na slabijim uređajima može da čini čuda, samo ako imate malo mašte … verujte mi, ni jedan ARM nije za baciti, uvek mu se nađe primena.
Tags: Branislav Stojanovićc660custom romCyanogenfizička tastaturakernelLGtelefon
u tekstu, umesto CM9, valjda CM7 bi trebalo da stoji…
poz
ups, ispravljeno 😀
Off topic pitanje za autora teksta:
Koje su to “kul opcije bez kojih nikad ne bi mogao više koristiti telefon” sadržane u CyanogenMod ROM-u?
Od kada sam sa symbiana prešao na android koristim HTC Sense i prilično sam se navikao na njega, ali me zanima šta u neznanju propuštam. 🙂
Celokupno je AOSP brži od Sense-a, po mom mišljenju lepši dizajn (4.0+), opcije kao što su:
Hold Back To Kill
Task switcher je funkcionalniji
Teme je lakše praviti za CM nego za Sense
Lockscreen na JB je fenomenalan sa swype opcijama i widget-ima
Takođe notifikacije su mnogo bolje rešene, pogotovo 4.2.2 gde postoji još jedna strana u notifikacija sa opcijama (toggles)
itd itd
Sense jeste dobar, daleko od toga da nije, ali lično mi se više sviđa u kom smeru Google radi interfejs, nego HTC
To je sve stvar ličnih preferencija
btw, kakve Sense veze ima sa LGem?
Uh, dobro je da si napisao da je “To je sve stvar ličnih preferencija” 🙂 Inače mi se smrači pred očima 😀
Hvala na odgovoru!
Sense naravno nema veze sa LG-em, samo sam konstatovao da sam se navikao na njega, a vezano za opasku iz teksta oko CyanogenMod ROM-a.
Sorry zbog off-topic-a…