Asus Transformer Uvod

Objavila u , 24/07/2011 u 17:33

BumblebeeZnate sta, ovaj tablet nista ne valja. Imala sam danas priliku da ga testiram i da ga malo koristim, sutra ga vracam nazad i totalno sam razocarana. Dock sa tastaturom zbog kojeg je i dobio naziv Transformer je totalna glupost. Kao hoce da kazu da od tableta mozete napraviti netbook, ma daaaj. Inace ovaj tekst upravo pisem na tabletu i to na njegovoj fizickoj tastaturi na dock-u i totalno mi se ne svidja osecaj. Oprosticete mi sto nema srpskih slova u tekstu ali nemam ih ovde na fizickoj tastaturi. Pisem u WordPress aplikaciji za Android i sve mi je sabijeno i uzasno. Tek sto me nervira sto mogu prstom po ekranu da selektujem i radim svasta, to me totalno dekoncentrise. U momentu se zbunim, da li da pipnem po ekranu prstom ili da kucam na tastaturi. BAZINGA!

Naravno da je prethodni uvod u ovaj tekst totalna glupost jer je osecaj rada na Transformeru fenomenalan. Jedino ono za srpska slova je istina, nema ih na fizickoj tastaturi, ima ih na virtuelnoj tastaturi ako instalirate neku posebnu aplikaciju za tastaturu sa srpskim slovima. Ali dobro, bice neki hack, verujem u to!

Transformera na testiranje su nam ustupili prijatelji iz novosadskog ComTrade-a gde mozete i kupiti ovaj tablet. Hvala puno!

Transformer me je osvojio posle pola sata pipkanja. 😀 Nije on mene pipkao, ja sam njega. 😉 Mogucnost koriscenja dock-a sa tastaturom mi se dopala i tastatura je odlicna. Nije ni previse tvrda, ni mekana, bas kako sam navikla na Acer laptopu. Mozda su tasteri mali za debele prste, ali za moje su super. Naravno na ovoj tastaturi nema funkcijskih tastera a umesto njih se nalaze svi tasteri za podesavanje sistema, sto je super. Ono sto mi nedostaje na ovoj tastaturi je taster Delete, ali eto navikavam se vise da koristim Backspace. Mozete videti fotku tastature odmah ispod.

tastatura

Touchpad je potpuno zadovoljavajuc, mada moze to bolje, recimo, nema  scroll sa desne strane pad-a kao sto imamo na svim laptopovima. Na docku sa leve i desne strane ima po jedan usb port, postoji i slot za MMC,SD,SDHC kartice, dok na samom tabletu imate slot za micro SD karticu.

Sto se samog tableta tice, njegova hardverska specifikacija je odlicna.

Transformer ima NVIDIA Tegra 2, Dual Core 1Ghz procesor, 1 GB interne memorije i 16 ili 32 GB eksterne memorije u vidu SD kartice ili USB stika. Ekran tableta je 10.1 inc sa rezolucijom 1280×800 piksela, i opremljen je sa dve kamere, prednjom od 1.2 megapiksela i zadnjom od 5 megapiksela. Ima izlaz za HDMI sto mu daje jos jednu bitnu funkcionalnost.
Za ovo kratko vreme koliko sam testirala tablet nisam mogla da se uverim u duzinu trajanja baterije. Kako kazu, baterija tableta bi trebala da drzi 9.5 sati a kada je na dock-u onda i 16 sati, sto je odlicno.

Tablet van dock-a takodje odaje veoma dobar utisak. Prvi osecaj kada sam ga uzela u ruke je bio: lagan je, tanak i ima lepu teksturu sa zadnje strane, ne klizi. Iako je u pitanju plastika, imam osecaj kao da je neki metal. Dok je dock uradjen od aluminijuma i deluje kvalitetnije.

Najbitnija stvar kod ovog tableta je to sto ga pogoni Honeycomb, Android verzija 3.1 koja je optimizovana za tablete. Prvi utisak u vezi softvera je bio: sve je glatko, brzo i slika na ovoj rezoluciji tableta je savrsena. Honeycomb zaista izgleda osvezavajuce posle Gingerbread-a na telefonu na koji sam navikla. Vrlo brzo se i naviknete na novi raspored najbitnijih dugmica. Odmah sam i apdejtovala tablet sa 3.0 na 3.1 verziju jer mi je iskocio apdejt. Isprobali smo mnoge aplikacije, i one optimizovane i one neoptimizovane za tablete. O tome cete moci vise da procitate i vidite na snimcima u narednom tekstu pod nazivom Asus Transformer razrada. 🙂

Hm, moram da primetim, da je vrlo lako pisati na ovom tabletu sa dock-om, potpuno je upotrebljiv i za rad a ne samo za igru. I mnogo mi se svidja sto mogu da sada kliknem Save ovog teksta na ekranu 😉

Nastavak teksta Asus Transformer Razrada pogledajte na linku.

Tags: 3.1AsusdockHDMIHoneycombnvidiatablettastaturategra

Autor
goldie Zlata Milošević

Objavljenih tekstova: 883

Devojka u gik svetu (giketa) se retko viđa, pogotovo kada je pri tom developer i preduzetnica. Poznatija je na Twitteru kao @kremasica, a možete je pratiti i na Instagramu: goldie021. Mi imamo čast da nam je ona jedan od autora na ovom sajtu. Posle HTC Desire, Sony Ericsson Xperia arc-a i Nexus-a 4, Nexus 5, LG G3, Nexus 6P a sada je vlasnica Google Pixel 2XL telefona. Voli da čita zanimljive vesti i da ih deli sa drugima. (napisao: eboye)

9 komentara, pridruži se diskusiji!
  • Imao sam priliku da se poigram sa Transformerom i mogu da kažem da je sjajan. Po meni najbolji od Android tableta sa tržišta (a sve sam ih proturio kroz šake), a dock tastatura je stvarno odlična ideja i radi posao više nego dobro. Ko ima para, a hoće baš Android tablet, mislim da nema puno razmišljanja…

  • Pa tablet kupuje onaj ko ima jak desktop racunar, jak laptop i ima para da se otvori za tablet, da gleda slike, pretrazuje net i q*ci se pred drustvom. 😀
    Ali ne smatram da su igracka, za koju godinu bice to masine, nevidjene…imaju potencijal.

  • Tabeleti su jos uvek skupe igracke, za iste pare imate solidan lap top (sa omrzenim nam Windowsom). Ali u svakom slucaju cekam nastavak ovog teksta, jer ovako mi koji nemamo mogucnosti da kupujemo najnovije gadgete ostajemo u toku. Goldie sam tako nastavi :))

  • Све је то лепо али скупо, за 500€ (мислим да толико кошта ово чудо) могу да се купе два нет-бук рачунара. Употребљивост нет-бук рачунара је два пута већа него таблета. Таблети ће још неко време остати скупе играчке, можда тастатура повећава његову употребљивост али и даље остаје играчка у поређењу са Виндовс базираним уређајима 😉

    • ?
      LittlePrince sta si ti hteo sa ovim da kazes?
      Nadji jedan netbook koji ima kameru 5MP sa zadnje i 1.3MP sa prednje strane i sta mislis koliko to kosta da se ugradi u obican netbook ili da kupis fotoaparat tog tipa? (oko 6000 din.)
      Koliko kosta Gorilla Glass da se ugradi u obican jeftin netbook?
      Koliko kosta GPS navigacija bez mapa i da je pritom iole kvalitetna? (oko 8000 din)
      Navedi mi uredjaj od netbookova na kome mogu da se igraju iole kakve igrice i koliko to kosta?
      Uostalom ne vidim sto mora da se koristi Windows kad sve sto treba da radi radi i na Android OS-u?
      I na kraju nadji jedan netbook kome baterija traje 16h?

Pošalji odgovor

Your email address will not be published. Required fields are marked *