Završavamo dve hiljade trinaesti krug oko sunca od kad znamo da brojimo, a taj dan se popularno na celoj planeti proslavlja u obesti. Jede se, pije se, svi fotkaju hranu, piće, pijane prijatelje, grlimo se, volimo se, jer to nismo stigli da uradimo za prethodnih godinu dana.
Za sve te želje, čestitke i pozdrave upakovane sa fotografijom ili nekim video klipom ćete sigurno koristiti vaš omiljeni Android uređaj. Kako i Androidi jedu (struju barem), nahranite ga dobro, jer fotografisanje i snimanje video zapisa oduzima dosta energije.
A pošto se mnogi neće sećati sledeće godine gde su ostavili Android telefon, predlažem vam da uključite Android Device Manager opciju na telefonu:
Dakle, otvorite Google Settings aplikaciju

Zatim uđutie u opciju Android Device Manager

I ovde uključite obe opcije:
- Remotely locate this device
- Allow remote lock and factory reset

Kada ovo uključite, možete sa mirom da se razvalite večeras bez bojazni da ćete zaboraviti šablon u pijanom stanju, da ćete izgubiti telefon, ili nešto treće. Ako vam se i to desi, dovoljno je da odete na google.com/android/devicemanager i tamo ćete videti gde vam se tačno nalazi telefon. Moći ćete da uključite zvono ujutru da bi ste ga locirali, da ga zaključate i time zaštitite od neželjenih pogleda ili da ga resetujete na fabrička podešavanja i to sa računara ili preko Android Device Manager aplikacije ;)

A evo kako to izgleda u aplikaciji:

Srećna vam Nova 2014. godina!
tj. 2014. krug oko sunca ;)
Slični tekstovi

Srbodroid Google + grupa se preselila na Telegram i Reddit

Google briše backup ukoliko uređaj nije korišćen duže od dva meseca

Srećna Nova 2017. godina

Besplatne aplikacije mogu koštati više nego što mislite

Nordeus pokreće tromesečnu praksu za studente iz Data Science oblasti

