Uvek sam poštovao tuđa mišljenja i svaku vrstu različitosti, isto tako nisam previše obraćao pažnju na Apple fanove koji toliko hvale svoje telefone, a ne znaju ni zašto ih hvale. Jedno vreme sam se nervirao i zamišljao ih kao ljude koji apsolutno nemaju veze sa tehnikom i kao ljude koji se nikada nisu zapitali ZAŠTO i kako nešto funkcioniše, već su samo prihvatali ono što im se servira, ne pokušavajući da uključe svoj mozak da razmišlja, dok nisam primetio da neki moji prijatelji koriste iPhone, ali da shvataju njegove vrline i mane. Tada sam ih podelio na dve grupe: jabučare i one normalne. Veoma cenim osobe koje znaju zašto je nešto dobro i to znaju da potkrepe činjenicama, uvek ću se smejati ljudima koji kopiraju tuđe misli i prihvataju ih kao svoje ne znajući ni zašto su to uradili. Lep primer za to je čuvena izjava jabučara: "iPhone je najbolji, najlepši, najmoderniji, najkvalitetniji, najbrži, najfensi, naj...". Zašto? "Zato što je to ajfon!"
Definicija: Naziv "jabučar" označava zaluđenika u proizvode kompanije Apple, fanatika koji ne razmišlja svojom glavom, smatra da je veoma kul i fensi ako ima nešto na čemu se nalazi Apple znak pa makar to bio i blatnjavi kamen.
Shvatam da nisam kompetentan da se takmičim sa pekarom u pravljenju bureka, isto tako znam da sam, kao dizajner i kao osoba koja je dobila mnogo priznanja i pohvala za svoj rad u struci, kompetentan da govorim o lepoti i uopšte razlici između korisničkog interfejsa između najnovijeg operativnog sistema Android 4.2.2 i iOS 6 koji se nalazi na iPhone 4 telefonu.
Da vas ne bih perviše smarao, napravio sam malo slikovito poređenje između nekih osnovnih funkcija na ova dva operativna sistema, pa pogledajte i procenite sami koji je lepši. Napominjem da su Android screenshotovi iz osnovnog Androida koji pravi Google, nisam uzeo u obzir one koji se nalaze na Samsung, HTC, LG i ostalim telefonima, jer su njih proizvođači telefona prilagodili svojim potrebama.
Moje mišljenje je da Android ima prelep, usklađen, prijatan za oko i neverovatno ukusno dizajniran, dok je iOS jedan jako neukusan, neusklađen, kič, šljašteći i totalno konfuzan korisnički interfejs koji je izašao iz mode još pre nekoliko godina. Koje je vaše?
Levo je Android, desno iPhone iOS.
Početni ekran
Glavni meni
Zaključan ekran (Lockscreen)
Pozivi
Pozivi (lista)
Poruke (lista)
Pisanje poruke
Notifikacije
Kamera
Kalendar
Alarm
Štoperica
Tajmer
Podešavanja telefona
Dodavanje novog broja u imenik
Galerija
Kalkulator
Slični tekstovi

Nosiva tehnologija i grupno finansiranje iliti wearables & crowdfunding

Standardi bežičnog punjenja telefona: Qi, Powermat, A4WP

Gikove treba zaposliti u poslovnicama operatera!

Da li se isplati kupiti jeftin Android telefon?

Kupite Tesla tablet online bez preinstaliranih aplikacija za samo 90 eura


















