eboye22. mart 2015.

Gikove treba zaposliti u poslovnicama operatera!

Već duže vreme razmišljam na ovu temu i nisam bio siguran da li da obelodanim svoja razmišljanja, ali eto ipak ću to uraditi.
Često čujem od prijatelja, a i ovde na SrboDroidu u komentarima i na odeljku za pitanja i odgovore, da su ljudi otišli do operatera sa nekim problemom vezanim za Android i da "ni oni u (stavite ime vašeg operatera) nisu znali da reše problem".
Na žalost operateri ne gledaju stručnost i edukovanost u mobilnoj industriji prilikom zapošljavanja osoba koje treba da rade u poslovnicama, već gledaju da su to vedre i nasmejane osobe koje su prijemčive na oko. Upravo ovde leži problem. Ove pozicije se vrlo malo plaćaju i ljudi koji su zaluđeni mobilnim telefonima, aplikacijama za mobilne telefone i opšte ovim svetom su osobe potpuno drugog profila i pored toga mogu da zarade mnogo više nego što operateri nude, te zbog toga i ne rade tamo gde bi možda mogli i želeli. Ne kažem da te osobe nemaju gore pomenute atribute niti da jedno isključuje drugo, ali uglavnom se dešava da osobe koje rade u poslovnicama operatera manje znaju od prosečnog korisnika. Znam da iste ove osobe imaju "obuku". Ali budimo realni, da neko "obuči" osobu koja se ranije nikad nije zanimala za računare, a pogotovo mobilne telefone i koju to zapravo i ne interesuje, da li bi se ta ista osoba u svoje slobodno vreme cimala da čita i da se informiše o novim opcijama i mogućnostima u mobilnoj industriji kasnije na svoju ruku? Čisto sumnjam. Mislim da nije moguće za mesec dana pretvoriti se od osobe koja računare i mobilne telefone koristi samo kad mora u osobu koja zna svaki detalj ne samo svog telefona nego i telefona konkurentne platforme i modela ostalih proizvođača.

geek

Zato mislim da bi na mesto prodaje i podrške trebalo postaviti osobe koje veoma dobro znaju šta prodaju, koje su mogućnosti tih uređaja, kako ih podesiti i šta se dešava ako se ovo uradi i šta se dešava ako se ono uradi. Koja o tome razmišlja i u svoje slobodno vreme.
Takođe vrlo dobro znam da je cela priča oko prodaje samo postizanje određenog broja prodaje. Da operatere i proizvođače zapravo ne interesuje segment podrške, da oni samo hoće da prodaju proizvod i da bi najradije voleli da se tog momenta odreknu svakog vida odgovornosti što se tog istog proizvoda tiče. Ovo nije moguće! Mobilna industrija se poslednjih pet godina razvija tolikom brzinom da retko ko to može da isprati, a tužno je otići u poslovnicu i popričati sa osobama koje blage veze nemaju kad ih pitate nešto vezano za detalje tog uređaja. Ja sam davnih dana odustao od ovoga i više ih zapravo ništa i ne pitam, ali znam da postoji gomila ljudi koja se zanima za neki proizvod samo kada treba da ga kupi i želi da ode u poslovnicu i dobije SVE informacije koje želi.
Takođe sam siguran da kada bi u svakoj poslovnici, ok možda ne mora u svakoj poslovnici, ali u barem jednoj u svakom gradu, da radi neko ko o ovome zna jako puno, da bi korisnici bili veoma zadovoljni i odlazili kući sa osmehom na licu jer im je upravo ta osoba "spasila život" tj. fotografije sa letovanja, adresar i ko zna šta sve ne.
Ekstremno je bezobrazno da mi u Srbiji plaćamo telefone na ugovor skuplje nego u redovnoj prodaji "negde napolju". A da pri tom kada taj isti telefon ne znamo da popravimo kada se nešto sj**e, ne možemo da odemo kod istog tog operatera koji nam ga je "uvalio" da nam poprave, nameste ili šta već.
Koliko ja znam, garancija na fizička oštećenja se ne prihvata. A na softverska samo ako može da se uradi glupi factory reset!?!?!?!?
Ili lepo zaposlite stručne osobe, dobro ih platitie, ili spustite cene uređaja i ukinite bilo koji vid garancije! Ja ne vidim ni jedno drugo rešenje.
Ja ne poznajem ni jednu osobu koja je iz poslovnice domaćih operatera izašla zadovoljna. To što se u njihovim reklamama ljudi smeju, uživaju i misle o svetloj budućnosti, to je samo corpo bullshit!

eboye
Autor

eboye

Vasilj Milošević
1177 objavljenih tekstova
Čovek koji je uvek tu kada ste u nevolji i koji će vam uvek pomoći svojim savetima i IT iskustvom. Hobi mu je čitanje ChangeLog-a. Posle HTC Hero telefona posedovao je HTC Desire HD, HTC One X, LG Nexus 5, LG G3, LG G4, HTC 10 a sada je ponosni vlasnik Xiaomi Mi Mix 2S telefona. Inače je grafički dizajner po struci, ali se sada bavi programiranjem i zanima ga sve u vezi modernih tehnologija. Čovek pored kojeg morate biti Up To Date je autor na Srbodroidu. (napisala: goldie)

Pratite nas

Slični tekstovi

Nosiva tehnologija i grupno finansiranje iliti wearables & crowdfunding
·

Nosiva tehnologija i grupno finansiranje iliti wearables & crowdfunding

Standardi bežičnog punjenja telefona: Qi, Powermat, A4WP
·

Standardi bežičnog punjenja telefona: Qi, Powermat, A4WP

Da li se isplati kupiti jeftin Android telefon?
·

Da li se isplati kupiti jeftin Android telefon?

Kupite Tesla tablet online bez preinstaliranih aplikacija za samo 90 eura
·

Kupite Tesla tablet online bez preinstaliranih aplikacija za samo 90 eura

Garancija kod Android telefona. Ima li smisla i kada?
·

Garancija kod Android telefona. Ima li smisla i kada?

Google sa Androidom 4.4 KitKat planira dominaciju i na entry-level telefonima
·

Google sa Androidom 4.4 KitKat planira dominaciju i na entry-level telefonima