Nielsen kompanija je poznata po tome da prati statistike gledanja televizijskih kanala kao i statistike u vezi mobilnih telefona. Ovoga puta su izbacili statistiku o korišćenju mobilnih uređaja na osnovu rasne i etničke podele stanovništva u Americi. U decembru 2010. godine oko 31 procenat stanovništva Amerike je imalo pametne telefone, telefone sa aplikacijama i telefone sa web operativnim sistemom. Interesantno je da je peneracija korišćenja pametnih telefona kod mobilnih korisnika bila veća kod etničkih i rasnih manjina u Americi u odnosu na belce. Konkretno, u toku 2010. godine penetracija pametnih telefona Amerikanaca poreklom iz Azije je bila 45%, kod Latino Amerikanaca isto 45%, kod Afro-amerikanaca 33%, dok kod belih Amerikanaca svega 27%.


Treći grafikon nekako vizuelno predstavlja tačku sastanka :D, gde tri operativna sistema dele sličan udeo na tržištu mobilnih telefona . Dok je Blackberry strmoglavo padao iz meseca u mesec, Android zauzima tržište, dok se Apple drži sličnog ritma. Definitivno će naredni kvartali definisati, ko ostaje u igri i u kolikoj meri.

Slični tekstovi

Android u aprilu - Lollipop u porastu

Android 5.0 Lollipop stabilniji od iOS 8

Lollipop se po prvi put pojavljuje na grafikonu distribucuje

Trendovi mobilnog interneta u zemljama CEE

Zašto dva flegšipa godišnje?
![KitKat i Gingerbread u porastu [Avgust 2014]](/uploads/2014/08/Android-Distro-2014-August.jpg)