iOS vs. Android će se izgleda uskoro zagrejati, pošto novi elementi u iOS operativnom sistemu koji su predstavljeni na WWDC su definitivna kopija sa Androida. Tzv. Pull-down notifikacije će stizati kao deo Apple-ovog poslednjeg iOS-a. I gotovo da su identični onome što Android korisnici koriste već godinama. Apple-ov notifikacioni centar, kako ga nazivaju, prikuplja sistemske notifikacije u jednu lokaciju, koju je moguće povući na dole isto kao na Androidu. Apple će, naravno, uvesti ovo kao "novu i revolucionarnu" funkciju. Ali zar nije kopiranje jednako laskanju? :D Dok se Apple trudi da implementira "nove" UI elemente, Google, siguran sam, sprema još veće iznenađenje.
Pitam se samo hoće Google sad da tuži Apple za krađu patenta? :P
Izvor: iSource, image via Engadget
Čovek koji je uvek tu kada ste u nevolji i koji će vam uvek pomoći svojim savetima i IT iskustvom. Hobi mu je čitanje ChangeLog-a. Posle HTC Hero telefona posedovao je HTC Desire HD, HTC One X, LG Nexus 5, LG G3, LG G4, HTC 10 a sada je ponosni vlasnik Xiaomi Mi Mix 2S telefona. Inače je grafički dizajner po struci, ali se sada bavi programiranjem i zanima ga sve u vezi modernih tehnologija. Čovek pored kojeg morate biti Up To Date je autor na Srbodroidu. (napisala: goldie)
Slični tekstovi

·
LG -jev novi Nexus 5X izlazi krajem septembra

·
Huawei je sledeći Nexus?

·
Google pravi pandam WhatsApp-u za Indiju i tržišta u razvoju

·
Android Lollipop - skoro pa zvaničan naziv

·
Google preskače Nexus 6, zvaće se Nexus X

·