
Kada se ova statistika uporedi sa Apple App Store u kojoj trenutno ima oko 600.000 aplikacija i igara a povlači se u proseku oko 24% objavljenih aplikacija. Na osnovu podataka, programeri koji rade za Android su produktivniji od Apple programera jer se objavljuje 6 aplikacija po programeru na Android Marketu i 4 aplikacija po programeru na Apple App Store.
Naravno, iako je statistika na strani Androida u ovom slučaju, vrlo često se spominje odnos kvaliteta i kvantiteta. Apple fanovi pogotovo vole da ovo naglase, kako su Android aplikacije nekvalitetne. Ali ima tu raznih aspekata koje treba uzeti u obzir. Android Market je kompetitivniji, veći broj aplikacija za istu namenu daje korisniku izbor, a developeri se međusobno takmiče i bore za korisnike. Očigledno je da nekvalitetne aplikacije neće proći i logično da će ih u budućnosti biti sve manje. Developeri će učiti na sopstvenim greškama, ipak je Android mlad OS. Iz ovog se može zaključiti da je Android Market pogodniji developerima i early adopter-ima (odnosno onima koji prvi prihvataju tehnološke novine), dok je Apple App Store pogodniji krajnjim korisnicima. Sigurno će se vremenom poboljšati kvalitet u odnosu na kvantitet tako da će se i ovo promeniti, iskristalisaće se najbolje aplikacije u svakoj kategoriji i zavladaće. Tako da će novim mladim developerima kasnije biti teže. I ovo je nekako prirodna stvar, da nema puno developera Android se ne bi razvijao, a vremenom kvalitet ostaje. Kad bi svuda u svim sferama života bilo ovako, bilo bi sjajno...
Samim postojanjem više aplikacija za istu namenu, dobija se potreba da se o tome razgovara, pa tako se i stvorila Android komuna na internetu. Ljudi međusobno razgovaraju, razmenjuju mišljenja i predlažu aplikacije. Sajtovi i blogovi pišu recenzije i stvara se neki hajp. Meni se lično sviđa to što ima više aplikacija za istu namenu, pa nek svako odabere koja mu najviše odgovara. :)
statistika je odavde research2guidance.com
Devojka u gik svetu (giketa) se retko viđa, pogotovo kada je pri tom developer i preduzetnica. Poznatija je na Twitteru kao @kremasica, a možete je pratiti i na Instagramu: goldie021. Mi imamo čast da nam je ona jedan od autora na ovom sajtu. Posle HTC Desire, Sony Ericsson Xperia arc-a i Nexus-a 4, Nexus 5, LG G3, Nexus 6P a sada je vlasnica Google Pixel 2XL telefona. Voli da čita zanimljive vesti i da ih deli sa drugima. (napisao: eboye)
Slični tekstovi

·
Android u aprilu - Lollipop u porastu

·
Android 5.0 Lollipop stabilniji od iOS 8

·
Lollipop se po prvi put pojavljuje na grafikonu distribucuje

·
Trendovi mobilnog interneta u zemljama CEE

·
Zašto dva flegšipa godišnje?
![KitKat i Gingerbread u porastu [Avgust 2014]](/uploads/2014/08/Android-Distro-2014-August.jpg)
·